Rudolfinum – miesto kráľovskej hostiny

Rudolf II. Habsburský,

rímsky cisár a český kráľ, bol známy ako muž, ktorý si skutočne vedel užívať život kráľovsky. Dodnes sa tradujú povesti o jeho úžasných oslavách, ktoré sa konali v tajných komnatách jeho veľkolepého hradu a ktoré zasvätení nazývali „RUDOLFINUM“.

Jazykovedci sa dodnes nezhodujú na presnom pôvode slova, ale legenda hovorí, že „Rudolfinum“ vzniklo spojením dvoch slov – Rudolf a Finnis (Finnus) – z latinského „až do konca“.

Či už je to pravda alebo nie, ak vážení hostia objavili na svojich pozvánkach toto tajuplné slovo, išlo o znamenie, že kráľ Rudolf očakáva od hostí, aby zostali až do skorých ranných hodín. Až do úplného konca tejto mysterióznej kráľovskej recepcie.

Vitajte v Rudolfine!

 


Daniel Hrivňák

Rudolfinum sa môže s hrdosťou pýšiť tým, že v jeho kuchyni kraľuje majster kulinárskeho remesla Daniel Hrivňák, ktorý sa venuje profesionálnej gastronómii už od svojich 17 rokov. Daniel je aj napriek svojmu mladému veku ovenčený významnými domácimi, ako aj zahraničnými cenami, a preto si môžete byť istí, že o kvalitné jedlo nebude v Rudolfine núdza.

Menu je zostavené z tradičných jedál, avšak pripravené moderným spôsobom. Nechajte sa preto zlákať na jedinečný gurmánsky zážitok a príďte k nám do Rudolfina ochutnať kráľovské špeciality.